niedziela, 12 lutego 2012

Walizka na figurki
Figurki ach te figurki. Różni ludzie, różnie do tematu podchodzą. Znam opinie, że to tylko pionki do gier oraz takie, że to hobby kolekcjonerskie. Wiadomo, że każdy zboczony zbieracz figurek-modeli, musi je jakoś przechowywać, transportować. Rynek niczym chata – bogaty w przeróżne „gotowce”, zwane potocznie walizkami na figurki. Wystarczy położyć kasę i cieszyć się z nowej skrzyneczki.
Dostępne były na rynku walizki cytadeli bodajże za 90 złotych, z gąbkami, szmery bajery, Ameryka normalnie. Przegródki w cytadelach takie wąskie, że jedyne do czego używam to do modeli z planszówek - Runebound, Talizman.

Bardziej oszczędni mogą udać się do najbliższego sklepu z kategorii materiały budowlane/elektryczne i zakupić skrzynię na narzędzia. Do tego wystarczy pomysł na wsad ochronny dla figurek i dużo, dużo taniej można uzyskać efekt „magicznej skrzynki”.

Na temat Safe & Soud nie wypowiem się, gdyż nie miałem styczności, jedyne co nasuwa się pytanie: „A w jakiej cenie pizza z podwójną pepperoni?”

Ja dziś o czymś pomiędzy.
Wariant pierwszy - najlepszy, ale cóż, nie czarujmy się, kosztowny. Torba/walizka na około 100 modeli to wolną ręką 200 złotych. 
Wariant drugi, nie satysfakcjonuje walorami estetycznymi. Choć można takową wyrwać już za 20 złotych.
A tym czasem, za starym borem i młodym lasem, leży kraina serwisów aukcyjnych. Właśnie tam, kupcy z dalekiej Makplanety handlują czym popadnie, w tym także ciekawym, solidnym, świecącym (jest połysk jest zabawa), aluminiowym i z gwarancjom - zestawem walizek. Dla mnie git majonez jak mawia pani Basia, git majonez ponieważ gąbki już posiadałem. Leżały i kurzyły się na szczycie starej skrzypiącej szafy.

Walizki dostępne w trzech wymiarach.
Mała - wymiary  zewnętrzne : 33 x 21 x 9 cm wewnętrzne : 31,5 x 19,5 x 8 cm
Średnia – wymiary zewnętrzne : 38 x 26 x 12 cm wewnętrzne : 36,7 x 24,7 x 10,7 cm
Duża – wymiary zewnętrzne : 46 x 33 x 16 cm wewnętrzne : 44,5 x 31,7 x 14,5 cm

Jak już pisałem, gąbki były w posiadaniu.                                                                            
Standardowe wymiary tego ustrojstwa to: 34,5 x 27,5 x 2,5                                                  
Zakupiłem wersję średnią, gąbki trzeba było podciąć jak na zdjęciu niżej . Na nowym arkuszu, mamy dostępne 36 przegródek na figurki, po przycięciu zostało tylko 30. Ale to do przełknięcia, walizka uszczupliła portmonetkę o 33 złote + koszta przesyłki (buuuu na pohybel poczcie).

Czy warto dokupując gąbki?                                                                             
Trzy gąbki – 60 złotych                      
Trzy separatory – 12 złotych                                                                                                       
Koszta przesyłki gąbek – 11 złotych
73 złote wsad do walizki z przesyłką + 50 złotych walizka z przesyłką = 123 złote na 90 modeli w aluminiowym stylu. Tak więc mamy coś pomiędzy drogim acz zacnym oryginałem, a tanim acz brzydkim sposobem na Boba Budowniczego. Na kluczyk należy dodać, dla ojców tudzież matek posiadających brzdąców chętnych do zabawy naszymi kolekcjami.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz