niedziela, 11 lipca 2021

Eurysteusz


  Nie ma co tu dużo pisać. Pustka w głowie. Myślę, że i tak nic nie wymyślę. Ot król jak każdy widzi. Cmok w pierścień lub berłem przez łeb.

 


 Eurysteusz – król Myken, syn Nikippe i Stenelosa, syna Perseusza i Andromedy.

Został królem Myken, ponieważ Hera przyśpieszyła jego narodziny, opóźniając przyjście na świat jego kuzyna, Heraklesa, gdyż zazdrosna o dziecko Alkmeny nie chciała, by to ono zgodnie z obietnicą Zeusa zostało w przyszłości królem w Mykenach.

Eurysteusz okazał się być przeciwieństwem Heraklesa – był słaby fizycznie i moralnie, tchórzliwy i niegodny władzy, którą miał nad herosem. Herakles musiał wykonać dla Eurysteusza dwanaście prac, w ramach pokuty za zabicie własnej żony i dzieci. Po śmierci herosa Eurysteusz w obawie przed zemstą jego potomków wypędził ich z Myken. Według różnych wersji Eurysteusz miał zginąć z ręki Hyllosa (syna Heraklesa) w czasie ucieczki lub został stracony na rozkaz Alkmeny (matki Heraklesa) w Atenach. 

 


 

  Nie było prędzej okazji się pochwalić, więc uczynię to teraz. Kupiliśmy wszystkie dodatki, który wyszły do MythicBattles: Pantheon, tym samym ilość figurek do pomalowania zwiększyła się o + 67, jak będę w takim tempie to robił (1 na miesiąc, szajse) to za 10 lat zamknę projekt. Tragedia. 

 


 

  No nic, Mythic Battles: Pantheon maksymalnie rozbudowany, rozgrywka jest niesamowita. W miarę zgrabnie z Młodym udało nam się w kilka dni zawartość boxów posegregować. 

 


 

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz