wtorek, 6 kwietnia 2021

Podsumowanie kampanii Krasnoludami - "Zaśliniony cybuch".


 

  W zeszłym tygodniu zakończyliśmy z synem wspólną przygodę w Mordheim. Była to kampania dwoma zwaśnionymi i rywalizującymi ze sobą klanami Krasnoludów. Księga Uraz wspomina o cybuchy fajki niejakiej Helgi… ale więcej nie mówmy, by nie rozdrapywać tej sprawy i nie zaogniać tematu, gdyż nie potrzeba bardziej komplikować sytuacji w Górach Krańca Świata.

  

  W trakcie 13 scenariuszy rozgrywanych w ramach kampanii, do decydującego starcia wystawiliśmy takie oto siły. Stać nas było nawet na DP. Co prawda musiałem wyprzedawać zbroje, żeby móc wynająć Marianne Chevaux, Karol nie miał problemu z kasą i mógł zaszaleć maksymalnie. 

 

 


  Kampania trwała długo. Choć niby tylko 13 scenariuszy wiem, że niejedni zrobiliby to w miesiąc. Odkąd na salony wrócił Mythic Battles: Pantheon nie samym Mordheim zaczął żyć człowiek. No ale wróćmy do początku. Rozpoczęliśmy dokładnie 27 czerwca 2020 scenariuszem „Lodowy Mag kontra Kapłan Ursuna”, tak na rozgrzewkę. 

 


   W trakcie kampanii rozegraliśmy między innymi „Chory to zostaje w obozie”.


 

„Polowanie na Wyrdstone”.


„Diablo”.


„Mały smok”. „Koszmar z gwiazd”.


„Wampirzy Dwór”.

 


„Siedlisko odmieńców”.


 

„Polowanie na trolle”.
   I jeszcze kilka, których nie jesteśmy w stanie po zdjęciach zakwalifikować pod dane scenariusze. Na koniec wisienka na torcie, czyli ostateczna konfrontacja. Ustaliliśmy rozgrywkę tylko na zdarzenia losowe i wyobraźcie sobie, w ferworze walki i w ataku emocji, nie rzuciliśmy ani razu na owe zdarzenia.    By wyłonić zwycięzcę tych 9 miesięcznych zmagań (brzmi zdecydowanie lepiej, niż 13 scenariuszowych), ustaliliśmy, że wygrał ten, który w trakcie kampanii zdobył łącznie więcej punktów doświadczenia wszystkich swoich wojowników w bandzie. Liczyliśmy to trzy razy, ponieważ sytuacja okazała się niebywała. Mimo tego, iż Karola Than zdobył 5 pkt doświadczenia więcej, suma punktów wyszła 265 do 265. 


   Wystarczyło, by w trakcie którejkolwiek bitwy albo ja Młodemu, albo on mi zdjął jeden model bohaterem i byłoby zwycięstwo. Szok i niedowierzanie. Kampanie zakończyliśmy z ratingami: Karol 402 pkt, ja 395 punktów.  


  No to czas złapać oddech i wyruszyć ku nowej Przygodzie. Podejrzewacie, co to może się wydarzyć?

 


 

 

7 komentarzy:

 1. W Warheim FS są już cztery różne kompanie krasnoludów. Tak tylko wspominam. ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wystarczy już ruchów na 3 cale, śni mi się to po nocach niczym koszmary. Ale tak, bierzemy Warheim na cel.
   A że wydrukowałem w zeszłym roku podręcznik, to na tamtej wersji będziemy grali.  

   Usuń
  2. To zagrajcie na ćwiartce stołu. ;)

   Usuń
  3. Na ćwiartce to mogę zakończyć melanż :)

   Usuń
 2. Odpowiedzi
  1. Dzięki, choć kwarantanna pomogła przyspieszyć rozgrywkę.

   Usuń