sobota, 1 września 2018

Leonidas  Tym oto akcentem kończę tegoroczny urlop cierpiąc katusze, że tak szybko minął. Teraz czas zmobilizować się i zagospodarować choć chwilę w tygodniu na kontynuację malowania ponieważ sam Mythic Battles : Pantheon dał figurek do pędzlowania na kilka lat :) Nie wspomnę, że coraz bliżej by wrócić i eksplorować miasto, do którego miał swego czasu powrócić sam Sigmar. Chciałbym również dokończyć rodzinę biednych i tępionych wyznawców Tego, Który Zmienia Drogi, Pana Fortuny, Władcy Losy i Pana Przemian. Może pod moim przywództwem uda im się zasymilować ze społecznością Imperium w Warheim Fantasy Skirmish.

  No ale wróćmy do Leonidasa, małymi kroczkami do przodu. Widać braki w czerwieniach, mam tego świadomość. Ot chcę się obkupić na tegorocznym Coperniconie w większa ilość farbek.
 
  

  No i z poziomu stołu, ubogacanie kulturowe, gdzieś w ruinach miasta zniszczonego przez kometę, w wyrwie w murze przy ulicy Termopilsiej.
 
  Poślubił Gorgo - córkę swojego przybranego brata Kleomenesa I, z którą miał syna Plejstarchosa. W 480 p.n.e. dowodził obroną przesmyku termopilskiego, stojąc na czele 300 Spartan i kilku tysięcy żołnierzy z innych państw greckich. Przez trzy dni odpierał ataki wielotysięcznej armii króla Persji, Kserksesa I, która nie mogła w wąskim przejściu wykorzystać swojej przewagi liczebnej. W wyniku zdrady pasterza Efialtesa, wrogie oddziały zaszły od tyłu żołnierzy greckich. Leonidas odesłał wtedy wojska państw sprzymierzonych i wraz z trzystoma Spartanami, tyluż Helotami oraz siedmioma setkami Tespijczyków bronił wąwozu do końca. Poświęcenie Leonidasa i jego wojowników dało czas reszcie żołnierzy na wycofanie się.
  W bitwie pod Termopilami Spartanie stawiali zaciekły opór, jednak przeważająca liczba Persów zmiażdżyła niewielkie siły Leonidasa, który na koniec poległ w bitwie. Tebanie poddali się, wypalono im piętna, przed wojskami perskimi droga została otwarta.

3 komentarze:

 1. Porządna robota. Najbardziej podoba mi się zbroja i tarcza. Natomiast w zagłębienia płaszcza mógłbyś dodać trochę fioletowego washa (trochę i z umiarem). :)

  OdpowiedzUsuń
 2. O właśnie, washa. To także muszę sobie dopisać do listy zakupów. Dzięki :)Poradź jeszcze czym się teraz lakieruje? Boję się spreyów, kiedyś mi gobliny poszarzały (dobrze, że to gobliny).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja używam matt varnish od vallejo. Maluje z pędzla.

   Usuń