niedziela, 22 stycznia 2023

Wstęp do „Culmsee w Płomieniach odsłona 2. Długoucha, dwóch pokurczów i ośmiu rozbójników".   Z początkiem 2023 rozpoczęliśmy drugą kampanię w Warheim Fantasy Skirmish  z serii „Culmsee w Płomieniach” o roboczym podtytule „Długoucha, dwóch pokurczów i ośmiu rozbójników”. Zakładamy, że kampania się skończy, jak każdy z graczy rozegra 15 punktowanych scenariuszy. Żeby nie zapętlać (życie już jest dość skomplikowane) przyjęliśmy najprostszy system punktacji, 3 za zwycięstwo, 2 za remis, 1 za przegraną. Każda drużyna zaczęła ze zwiększoną pulą złotych moneta  o + 300, z czego musiała na starcie kampanii mieć jedno wykupione rozwinięcie Obozowiska.

 

W „Culmsee w Płomieniach część 2. Długoucha, dwóch pokurczów i ośmiu rozbójników” biorą udział:

 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 

 

Na chwilę obecną rozegraliśmy:

Bitwę Zero mającą na celu pokazanie tym, co nie grali, o co chodzi oraz tym, co grali w Mordheim, że niedaleko padło jabłko od Miasta Potępionych.

Bitwa Zero odbyła się pomiędzy Orkami/Goblinami w sojuszu z Nieumarłą świtą hrabiego Von Carsteina przeciw Kultowi Ducha Chaosu w sojuszu ze Zwiadowczą kompanią z Królestw Ogrów.       

 


 

 

Rozegraliśmy też pierwszy scenariusz punktowany kampanii pt Zagubiony syn kupca”.

Stół A – Orkowie i gobliny + Kult Ducha Chaosu kontra Kompania krasnoludzkich Piwowarów + Zwiadowcza kompania z Królestw Ogrów        pkt 3:1

 


 

Stół B Muszkieterzy z Nuln + Zbrojni z Middenheim kontra Leśni Elfowie z Athel Loren + Jaszczuroludzie z Lustrii  pkt 3:1

 


 

 

Stół C – Jaszczuroludzie z Lustrii kontra Nieumarła świta hrabiego Von Carstein pkt 3:1

 

 

Jeżeli Szanowni czytelnicy sobie życzą, gdzieś w połowie kampanii popełnię aktualizację. Zapewne częściej wrzucał będę na grupę facebookową Warheim FS.

Ahoj Przygodo!

4 komentarze:

  1. Zazdraszczam!!! Miłej zabawy!

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Dzięki. Jak to powiedział kiedyś ktoś mądry; "kuj żelazo póki ludzie chcą grać", czy coś podobnie brzmiącego.

      Usuń