czwartek, 9 stycznia 2020

Mgła Chaosu to Złoooo
Spontanicznie, prosto z nad stołu! Dzisiejsza rozgrywka to jedna wielka porażka klanu Eshin. Ale przynajmniej było śmiechu aż mi się wnet pępek rozwiązał. Magiczna mgła Chaosu pojawiająca się obszarowo, wywołującą różne chaotyczne efekty losowe na rzut 2k6, i niby dużo możliwości i kombinacji. A efekt końcowy? Przy rzucie na 2k6 i wyniku 5ć, wszyscy znajdujący się w tym obszarze rzucają na Ld, nieudany roll oznacza, że atakują najbliższy model. 


Druga runda – skaveny rzucają się sobie do gardeł, wszystkie szczury zaczynają się lać między sobą. Sytuacji przygląda się z góry, ogłupiały szczuroogr, jako jedyny z Ld4 – stoi. I wszystko można by strawić, gdy nie to, że taka sytuacja ma miejsce aż 3 rundy. No ile razy można na 2k6 rzucić piątkę? No można trzy razy z rzędu. Ile razy wszystkie skaveny będą się lały a szczuroogr będzie się przyglądał? No można trzy rundy. Skaveny się wyrżnęły, szczuroogr w końcu zwiał jak już nie było co oglądać, a ze skrzyżowania dróg, całej sytuacji przyglądały się orki i gobliny, chyba bojące się wejść w ten kocioł. Od tego momentu, orki i gobliny poznały co to jest prawdziwa animozja a nie takie ich tam siu-bździu. 
Znacznik punktu wiedzy, a co tam. Zdjęć wiele nie zrobiłem, dwa zapożyczone ze spotkania z Sypkami. Jakoś tak nie było kiedy myśleć o zdjęciach, emocje, emocje, emocje. A i takie małe zaproszonko, 26-tego powtórka Andrzejek. Drzwi otwarte, kto przyjdzie – ten gra.


3 komentarze:

 1. "To była zdrada tak-tak! Podstępny tchórz-szczur rzucił się nam-nam do gardeł! Trzeba go było zabić-zakatrupić!" - jednomyślnie krzyknęło stado skavenów.

  Fajny easter egg z podręcznikiem do Dark Heresy :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "Znacznik" się sprawdził :) Swego czasu zrobiłem takich mini DH2 dziesięć sztuk, chciałem bawić się w krótkie historyjki obrazkowe (zdjęciowe) figurkami z Wh40k na fanpage "Warhammer 40,000: Dark Heresy". Niestety realizacja projektów to statystycznie 10 pomysłów a jeden dochodzi do skutku.
   Rogaty Szczur z Tobą, siostro!

   Usuń
 2. Skaven Skavenowi Skavenem, a Zombie Zombie Zombie. ;)

  OdpowiedzUsuń