niedziela, 7 lipca 2013

Odyseja Historyczna 2013 - zaproszenie

Lafayette Rifle Cadets  ma zaszczyt zaprosić na Odyseję Historyczną część IV Kutno Leszczynek. Start imprezy - 19 lipca 2013. Zadeklarowanych jest 66 grup rekonstrukcji z różnych epok i ponad 660 uczestników zlotu.


Link do strony imprezy:
http://www.odysejahistoryczna.org.pl/index.php
   

W 1864 roku Wojna Secesyjna rozpoczęła nowy rozdział swojej historii. W maju tego roku, śmiałym manewrem od wschodu generał Grant wyruszył na Richmond i na prawą flankę Armii Północnej Wirginii, natomiast na zachodzie generał Sherman zaczął swój Marsz ku Morzu" pustosząc i niszcząc Georgię.
31 maja wojska Unii spotkały się z wojskami Konfederacji pod Cold Harbor i rozpoczęła się bitwa która trwała do 12 czerwca. Mimo prawie dwukrotnej przewagi Jankesów, Konfederatom udało się zwyciężyć.
Największa potyczka
odbyła się 3 czerwca, kiedy to żołnierze Unii zaatakowali frontalnie, wojska konfederackie osadzone za długimi na 7 mil fortyfikacjami ziemnymi.

Naszym celem na tej imprezie jest zrekonstruowanie fragmentu okopu (fortyfikacji polowych), jakie były używane w czasie Wojny Secesyjnej. Datego każde ręce gotowe na walkę o niepodległości Stanów Południowych powinny chwycić za łopatę i pomóc stworzyć okop, który pomoże nam zatrzymać Jankesów.
Trzeba będzie nosić deski i przerzucać ziemię, ale czymże praca dla ochoczego serca!
Dlatego stawcie się w terminie 19-21 lipca na Odyseji Historycznej w Kutnie i wesprzyjcie naszą obronę!

 

Poszukiwacz złota jak widać - gotowy do wyprawy. Ja już także pomału przysposobiony do kopania okopu. Kilof zdobyczny od Mellona, nowy trzonek nabity, stary zachowany (strugany), łopata i piła w gotowości. Goga pykała x-naście zdjęć, śmiechu było bo nijak nie szło poczynić miny jak poszukiwacz złota :) Gosi tak kilof spodobał się, że naszło na WFRP i zagranie krasnoludką. Dawno tak nakręconej nie widziałem :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz