środa, 9 października 2019

Cienie nad Culmsee - Gwiazdka z nieba. Podsumowanie.

5 dnia,
10 miesiąca,
14 kultystów,
i jedna nie-dziewica,
popełniło rytuał nekromancji,
przywołując moc Dhar,
w piwnicach miejskiego Ratusza.
Pod magistratem,
wskrzeszono Bestię,
i zaklęto w niej Ducha Mordheim.
Dokonało się i to z przytupem.
MORR po 10 latach wróciło na scenę turniejową. Ostatnim eventem tego typu były zmagania w Płocku w 2009 roku organizowane przez Gobo (gdziekolwiek jesteś kolego i w cokolwiek grasz – bądź pozdrowiony). Pytacie dlaczego aż 10 lat absencji? Ano życie rozproszyło koMORRników po świecie, zmagania ze sprawami codziennymi, małe dzieci i ów krzyż na grzbiecie, którym była budowa domu (w moim przypadku) – skutecznie utrudniało nam regularne spotkania. No ale znów jesteśmy, znów gramy – bójcie się. 5 października 2019, zrobiliśmy to. Zrobiliśmy to w Mordheim. Od początkowej fazy czyli od „wymyślenia sobie” turnieju, założyliśmy taką właśnie formę imprezy. Inną niż znane nam dotychczas i często prezentowane na turniejowych scenach. Miał to być turniej drużynowy i taki też się odbył.
Czemu Mordheim? Z sentymentu. A i dlatego, że znów eksploatujemy Miasto Potępionych w naszych chełmżyńskich kazamatach, do tego dodać, że Mordheim obchodzi w tym roku 20 urodziny i mamy szach-mat. Jak widzicie, solidne fundamenty i na nich właśnie popełniliśmy turniej drużynowy o szlachetnej nazwie „Cienie nad Culmsee – Gwiazdka z nieba”.Fundatorami nagród byli:


W turnieju wzięło udział 14 zawodników reprezentujących 7 drużyn. Oto i oni:

Red Cabal czyli Adam i Szreder
Bandy: The Undead i The Cult of the Possessed
Nienażarte Knuty czyli Melediv i Raisson
Bandy: The Cult of the Possessed i Beastmen Raiders


 

Śmieszna Wycieczka Integracyjna Emerytowanych Bojowników O Damy, Złoto I Napitki
czyli Karol i Zibi
Bandy: The Undead i Reikland ZdunkoMORRy czyli Zdunek junior i wielebny_Rafael
Bandy: Orc&Goblins i Skaven Clan Eshin


  
INFECTED SOULS czyli Marcin i Śliwka
Bandy: Skaven Clan Eshin i The Cult of the PossessedKameradschaft für Untercumseeausgrabung czyli Maciej M. i Marcin B.
Bandy: The Cult of the Possessed i Skaven Clan EshinŚmiertelnie Niepoważni czyli Mondzi i Kawa
Bandy: Carnival of Chaos i Beastmen Raiders


Drużyny zdobywały punkty na podstawie poniższych zasad.

Duże punkty.
+ 3 punkty za zwycięstwo.
+ 1 punkty za remis.

Małe punkty.
+ 5 punktów za każdy wyrdstone na koniec kampanii, który nie został sprzedany.
+ Za każdy wyrdstone znaleziony/zdobyty w trakcie kampanii taka sama liczba punktów (tj. po pierwszej bitwie znalezione 2 kamienie = 2 dodatkowe „małe punkty”).
+ Końcowa różnica w ratingu band (tj, rating po 3 bitwach minus rating przed pierwszą bitwą, uwaga – może być strata małych punktów).
+ 3 punkty za każdego przeciwnika OOA w każdej z rozgrywek (liczą się tylko tacy przeciwnicy, tj. sytuacje, za których bohaterowie mogli by dostać PD; oznacza to, że nie liczy się np. OOA w wyniku upadku z dachu, po tym jak postać została położona na plecy i spadła z dachu, itp.).
+ 1 punkt jeśli przeciwnik miał 2+ wounds lub +2 „małe punkty” jeśli był to „large target” (te dwa bonusy nie są kumulatywne, czyli „albo albo”).
+ 1 punkt jeśli po bitwie przeciwnik wyrzucił „dead” (także za henchmana).
+ 1 punkty za realizację dodatkowych zadań scenariusza, jeśli nie oznacza wygranej.
+ 5 punktów za pomalowaną bandę (wszystkie używane figurki muszą być pomalowane, w razie wątpliwości rozstrzyga sędzia).


Ktoś tam zajął pierwsze miejsce, a ktoś nie. To nie ważne moim zdaniem, spotkaliśmy się by dobrze się bawić i na nowo zintegrować społeczność Mordheim. Miejsc nie będę zawieszał, ot taki jestem. Dodam tylko, że 14 graczy zdobyło łącznie 2275 małych punktów co pokazuję, że żartów nie było. 

Dziękuję wszystkim obecnym za to, że byliście. Za to, że udało nam się wskrzesić Mordheim na tak dużą skalę,w tak dobrym wykonaniu i wspaniałej atmosferze. Jesteście świetni, niech Sigmar ma Was w swojej opiece, byśmy przy kolejnej odsłonie Cieni nad Culmsee znów spotkali się w zdrowiu i tak samo pełni zapału do dobrej zabawy.
Dziękuję sponsorom. To dzięki Wam każda drużyna wyjechała tudzież wyszła z paczką upominków. 

 

Dziękuję pani Dyrektor Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Juliana Prejsa Urszuli Meszyńskiej, która udostępniła nam Galerię pod Ratuszem wraz z asortymentem. To bardzo klimatyczne miejsce, którego ściany wysłuchały wielu opowieści, gdyż to właśnie tam, swego czasu, zbierała się młodzież z Chełmży by przemierzać światy wyobraźni w ramach Sekcji Gier Fabularnych. Były to lata 1 edycji Warhammera, Wampira:Maskarady czy Dzikich Pól. Oj atak wspomnień.

Osobne podziękowania kieruję również do Łukasza, za to że znalazł czas i chęci by popełnić trzy niecne scenariusze turniejowe oraz dla Adama za ogarnięcie eventu od strony sędziowskiej. Dzięki Wam, mam również swoją Ścieżkę Spychologii. Jak ktoś narzeka na scenariusze – odsyłam do Łukiego, jak na punktację – do Adasia.

Krzysiu, jesteś wielki. Poświęciłeś wiele godzin swej cennej pracy, dostałeś zakwas w mięsień, o którym istnieniu dowiedziałeś się tworząc makietę jako nagrodę dla zwycięzców. I jako przedstawiciel ZEN TERRAIN, znalazłeś czas by być z nami w ten weekend.

Dziękuję również Gosi, za to że z wręcz anielską cierpliwością znosi moje fanaberie.
 

8 komentarzy:

 1. Zacnie! Zgodnie z hasłem, w myśl którego wyrastaliśmy przez lata: "Chamżyńsko krew to nie maślunka!", oby tak dalej! Jeszcze troche i będziemy mieli Fjutcon na skalę ogólnopolską :D
  Brawa dla organizatorów i uczestników, specjalne podziękowania dla niebiańsko cierpliwej Gosi że pozwala Wielebnemu być, kim Chamża go stworzyła :D Zjawię się w przyszłym roku na 100 :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję! Koszulkę masz już załatwioną :)
   Co do Fjutcon'a, Slaanesh już się cieszy, zaciera ręce i członki na samą myśl dokonania takiego eventu :)

   Usuń
  2. Woo, gicio! Szkoda, że nie pomyślałem, bo luba moja wczoraj w Chełmży była...

   Usuń
  3. A to te tańce i śpiewy do rana na Rynku to jej wina :) Seba będzie w grudni to weźmie.

   Usuń
  4. Jest szansa, że będę za 3 tyg na tydzień :D Tedy knuj!

   Usuń
  5. Ooo to jak już będzie pewniejsze to daj znak dymny, może coś uda się z ebaya upolować.

   Usuń
 2. Gratuluję udanego turnieju. Miejscówka wygląda świetnie. Mam nadzieję, że uda się Wam organizować wydarzenie regularnie. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję! Taki jest zamysł i plan. Chęci są, zapał również a i Mroczne Potęgi po naszej stronie.

   Usuń