piątek, 24 lutego 2012

Pomioty Magii
Wielki WszechWiedzący, Duchu Nieczysty - Przyzywam Cię!
Wielki WszechWiedzący, Panie Mrocznych Serc - Przyzywam Cię!
Wielki WszechWiedzący, Synu i Córko Bezimiennych - Przyzywam Cię!
Wielki WszechWiedzący, który odbierasz gwiazdą Moc - Przyzywam Cię!
Wielki WszechWiedzący, panie tego i tamtego Świata - Przyzywam Cię!
Z tego kręgu, w imię Umów między Tobą, a moimi Ojcami - Przyzywam Cię!
Przywołuję Cię, Słuchaj i Pamiętaj!
Otwórz mi Bramy Swej Mocy, Otwórz Twojemu Słudze.                                  ......... pstryk, trach, bzyk, kabum seseseseses pstryk ........- A co to do jasnej ciasnej? Coś sknociłem. Gdzie moje księgi. Zaraz, co to za stworzenia, jak się tego pozbyć?
- Aaaaaaaaaa pomocy, przestań gryźć moją nogę aaaaaa .........
Mam dziś zaszczyt zaprezentować Gloom'a i Nemo, stworzonka uformowane przez najczystszą esencję magii. Tak jak pies łowny jest najlepszym przyjacielem myśliwego, tak pomiot jest najlepszym przyjacielem maga (tudzież najlepszą zemstą wymierzoną przez wiedźmy, za przeszkodzenie im w swoich rytuałach - ale ciii to tajemnica).


Świeci, ale dziś to nie tylko efekt lampy błyskowej. Tak miało być. Celowo na koniec zamaziałem wash'am Thraka Green i Gryphonne Sepia.

Nemo trochę kreskówkowaty? Bardzo fajnie malowało się (zresztą po piwku wszystko fajnie się maluje). Dawno temu, kolega opracował swój świat RPG. Były tam różne efekta uboczne dla parania się magią i bardzo często w niesprzyjającym momencie, gdy życie drużynki wisiało na włosku lub w ręce czarodzieja, właśnie wtedy kabum, srut, psiut i drużynka miała nagle więcej zmartwień. Często wyskakiwały takie właśnie pomioty, dlatego modele przywracają miłe wspomnienia i budzą pozytywne emocje.

Tradycji, niech stanie się zadość.  Oryginalny zestaw Pomiotów z katalogu wydawcy.

2 komentarze: